Iš pradžių kiek gąsdino filmo trukmė, na bet kitą dieną laukė išeiginė, tai nutariau surizikuoti. Vis delsiu su Machete, trūksta prasmės man ten, bet norėjosi kriminalinio, kiek komiško, keiksmais ir pokalbiais pritvinkusio. Vadinasi, Tarantino. Laimei, šį variantą saugojau ilgai, nes "Kill Bill" man ne prie širdies, o visa kita matyta. Keturiasdešimtmetį perkopusi juodaodė stiuardesė sulaikoma su 50000 dolerių ir kokaino maišeliu. Tai ne pirmas kartas, gresia kalėjimas ir atsisveikinimas su prasčiausiomis avialinijomis šalyje- po paskutinių kaltinimų galimybė dirbti buvo tik čia.. Tačiau greitai pamatome, kad Džekė ne šiaip sau moterėlė, o gudri ir apskaičiuojanti laputė. Policija primynė jai uodegą, tad ji nusprendžia įduoti ginklų prekeivį Ordelą, kuriam dirba. Tam prireiks apsukrumo, norint išnešti sveiką kailį. Ordelą vaidina Samuel L. Jackson, kuris dar niekad neatrodė toks juokingas su arklio uodegėle ir tuo besaikiu "niger niger", labai juokinga žiūrėti į juodaodį, laidantys rasistinius juokelius savo teritorijoj. Kitas nustebimas- de Niro, nelabai supratau, kam buvo reikalingas šis veikėjas, bet tai bene vienintelis atvejis, kai matome jį kaip nevykėlį:) Labai daug pokalbių ir painokas siužetas, dar ir dabar sunku suvokti, kaip ir ką jie ten rezgė, bet Tarntino labai mėgsta priversti žmones daug kalbėti. Neprailgo dėl labai išraiškingų charakterių, ir džiaugiuosi, kad buvo lietuviškai, nes būčiau supratusi dar mažiau nei pavyko išpešti :)
"When a naked man chases a woman in an alley with a knife and a hard on I figure he isn't out collecting for the red cross."
2013 m. rugsėjo 19 d., ketvirtadienis
The Conjuring (2013)
Turint omeny, kad rytoj išjungs internetą, skubu įamžinti kelių pastaruoju metu peržiūrėtų filmų įspūdžius. Ilgai lauktas, kėlęs šiokių tokių abejonių "Išvarymas", sutraukęs paskutinius nervų laidelius manyje. Kaip buvo baisu! Šokinėjau kėdėje kaip elektros kratoma- visgi sprendimo "apsigėdinti" kino teatre nesigailiu :) Šeima, auginanti penkias dukteris (wow, jau produktyvumas kelia siaubą) atsikrausto į namą, į kurį iš karto nenori įžengti jų keturkojis augintinis, kažkur matyta, nieko naujo. Pamažu ima dėtis šūduva, varstytis durys, sustoja laikrodžiai, suspens'as dirbtinai stiprinamas ausį rėžiančiu garsu iš pasalų, kai mažiausiai tikiesi ir vis dėlto... Gal pati filmo idėja, ar vizualus raganos paveikslas taip paveikė, bet nemalonus įspūdis išliko net ir bėgant į paskutinį autobusą Lazdynų kryptimi, kai pagalvoji apie ėjimą pėsčiomis, uh, net nukrato.. Taigi nelabasis taip įsisiautėja, kad neduoda šeimai miegoti naktimis, užsiiminėja destruktyviu namo interjero dizainu, šuoliais nuo spintų ir panašiom kiaulystėm, reikia kviestis vaiduoklių medžiotojus, savo darbui taip atsidavusius Loreiną ir Edą Worenus, kad nėra kada auginti dukterį ir ši globa numetama močiutei (teisingai, daryk vaikus, kol tėvai dar kruta :D). Išėjo beveik kritiškai viską apimti, bet nesuklyskit, man tikrai LABAI patiko, geriausias šių metų siaubekas. Tampa gražia tradicija kiekvienais metais iškepti po vieną padorų horror'ą. Holivudas/šmolivudas, bet Lily Taylor prikelia nostalgiją 80'iesiems ir šiaip man labai patinka:)
2013 m. rugsėjo 5 d., ketvirtadienis
The Sessions (2012)
Iš treilerio gali susidaryti klaidingą įspūdį, kad tai komedija- suklaidina komiškasis W.H. Macy, man amžiams tapęs Frenku Gelageriu :) Bet juoktis čia nelabai yra iš ko. Na taip, pagrindinis herojus prilaiko smagų juodąjį humorą, turint omenyje jo situaciją- absoliutus kūno paralyžius; pokštautumėt susirietę, lietuviai, ane? :).. Tai štai Markas nenusimena, kad jam taip nutiko, yra beveik susitaikęs su padėtimi, bet žinia, "vyro" jo kūne niekas nesuparalyžavo, noro mylėti ir būti mylimam, užsiimti seksu su artimu žmogumi neatims joks poliomielitas. Radęs tokiom studijom užsiimančią Sheryl, Markas pamažu ima tyrinėti seksualumą, pojūčius. Mane labai sukrėtė, aktoriai fantastiški.John Hawkes stebina kiekvienam naujam filme, tikiu, kad vieną dieną gaus Oskarą, o Helen Hunt kūnas pamiršo senti, gaila, to nepasakysi apie veidą :) Nesu mačius žmogiškesnio filmo, toks jausmingas, jautrus, ir graudus kartu. Vienas geresnių 2012-ų metų produktų, vis rečiau pasitaikančių ekrane.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)