Buvau nurašius Woody Aleno kūrybą, nes čia kaip.. akių žaginimas. Nu rimtai- kažkodėl jis turi madą vaidinti savo režisuotuose filmuose ne bet ką, ne pilką pelytę, o romantišką įsimylėjėlį.. Kas žino kaip šis žmogus atrodo, supras ką turiu omenyje. Ok, ok, užsipulsit, kokia aš netaktiška, netolerantiška, mylėti gali visi, bet Jėzau Kristau, antros "Paryžiaus katedros" mums nereikia! Sudomino Cate Blanchet, cast'e režisierius nefigūravo, pamaniau, surizikuosiu.. Cate yra ne žmogus, o fenomenas, drąsiai galima vadinti Meryl Streep įpėdine. Matome ją kaip Jasmine- emancipuotą, elegantišką moterį, turtingo vyro žmoną, kasdien besimaudančią prabangoje, dėvinčią garsių dizainerių drabužius,besilankančią elito vakarėliuose- gyvena vyšnaitė kaip rojuje, kol... Išaiškėja, jog sutuoktinis, be jokių skrupulų dulkina kiekvieną sutiktą moterį, įskaitant ir "geras" Jasmine drauges. Rinkitės, mergaitės, biednus vyrelius, deimantinės apyrankės daug kainuoja, ir čia ne apie šlamančius kalbam.. Juokauju. Filmas eina retrospektyviai, pradžioje matom, kaip ji, po baisiųjų permainų- vyrą uždaro į kalėjimą už sukčiavimą ir ten bailys nusižudo- atvyksta jėgų atgauti pas seserį. Ši- visiška priešingybė, išsiskyrusi, augina du vaikus, dirba pakuotoja parduotuvėj ir yra paprasta kaip penkios kapeikos, geriausiai pažinsite iš to, kokią rankinę ji išsirenka parduotuvėj, prajuokino stipriai:) Jasmine mėgina lipdyti gyvenimą iš naujo, lyg ir susiranda darbą, bet situacija tik blogėja. Iš esmės, istorija liūdna, net tragiška, bet viskas labai juokingai pateikta- guilty laughing. Sunkumai darbe, svetima (skurdžių) aplinka, nevykėlis sesers draugas, neįgyvendinami tikslai veda pamišimo link, bet kas sakė, kad reikia į tai žiūrėti rimtai? Bepročiai- laimingiausi žmonės žemėje :)
"When a naked man chases a woman in an alley with a knife and a hard on I figure he isn't out collecting for the red cross."
2014 m. vasario 24 d., pirmadienis
2014 m. vasario 14 d., penktadienis
Once Around (1991)
Krintantis į širdį- kodėl? Neįtikėtina, bet čia kelios frazės, o vėliau ir visa daina- nuskamba LIETUVIŠKAI. Taip taip, amerikietiškam filme išgirstame "linksmo gimtadienio" ir "paaiškink jai apie kepurę", man net kvapą užėmė. Pagalvokit, kokia maža dalis suprato, apie ką tuo metu buvo kalbama? Net radau komentarą- Was RD really speaking Lithuanian? The priest seemed to be. Is RD Lithuanian? (čia R.D.- Richard Dreyfuss). Perkūnėliai.. Čia manau prisidėjo Lasse Halstriom, režisierius, kuris yra švedas, vadinasi, europietis. Tai gal viena ausim yra girdėjęs apie laukinių kraštą, Lietuva vadinamą :).. Bet pereinam prie temos, dėl ko filmas toks žavus ir įsimintinas, net ašarą spaudžiantis. Renata, sudalyvavusi sesers vestuvėse, konstatuoja, kad yra absoliuti nevykėlė, gyvenanti po tėvų sparneliu. Nutaria kažką keisti- ir užsirašo į prekybos kursus, kurie atneša mažai karjerinės naudos, tačiau.. dovanoja Meilę. Charizmatiškasis Semas Šarpas, panašu, patinka tik įsimylėjėlei, šeimai tokio įspūdžio jis nepalieka. O kraujo ryšiai stiprūs, viso filmo metu justi įtampa, tarp šeimos galvos ir Renatos išrinktojo. Taip ilgai gyventi su tėvais kartu man atrodo net nenormalu, bet kai paskaičiuoji, Holly Hunter ir mane skirtų maksimum 7 metai duotuoju laiku, hehe, verčia susimąstyti.. Pripažįstu, Šarpas staigus, vulgarus, arogantiškas, bet geras žmogus, su juo nenuobodu. Halstriom'as sukūrė kultinį "The Cider House Rules", ir čia, su profesionalių aktorių komanda (vaidina daugiau nei nusipelnę aktoriai) pavyko išgauti jaukumą, šilumą, pažiūrėjęs jautiesi turtingesnis, pakylėtas. Šeima tave myli, bet galiausiai tenka žengti lemiamą žingsnį- kurti savo patiesgyvenimą, ir seną bambagyslę nutraukti.
2014 m. vasario 4 d., antradienis
The Best Exotic Marigold Hotel (2011)
67.7- nepatingėjau paskaičiuoti pagrindinio septyneto amžiaus vidurkio. Pensininkai. Vadinasi, laukia labai depresyvus, erzinantis reginys arba priešingai- kontrastas bezdantiems, nuolat viskuo besiskundžiantiems, viešajame transporte chaosą keliantiems Lietuvos "senjorams". Laimei, antras atvejis. Į Indiją atvyksta gyvenimo saulėlydžio žmonės, trys vyrai ir keturios moterys. Juos čia atginė praeities ilgesys, noras pabėgti nuo fakto, kad tuoj tapsi našta vaikams, o kai kas dar tikisi sutikti antrąją pusę. Tačiau optimistais garsėjantis kraštas nepasižymi tvarka- viešbutis toli gražu nepateisina atvykėlių lūkesčių. Neįtiktų ir paparastam žmogui, o kaprizingumas su amžium didėja, tad... Gaunam dozę juokingų situacijų ir nesusipratimų, Didžiosios Britanijos pažibos- Judi Dench, Bill Nighy, Maggie Smith dar kartą įrodo, kad ir senatvės sulaukę, talentai lieka talentai. Bill'o gestikuliavimas ir Maggie rasizmas buvo filmo arkliukas, nors nederėtų šone palikti šarmingosios, amžinai jaunos Celios :) Indijos vaizdai pamaitina Lietuvos šalčių nustekentą dvasią, nors turiu pripažinti, ten tikrai netraukia. Toks apie susitaikymą, kad gyventi liko nebedaug, bet..orumą išlaikyti būtina.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)