Hmm, kaip reikėtų nusakyti filmo moralą? Gyveni nuobodų, nenusisekusį gyvenimą, ir sutinki žmogų, kuris kilstelės adrenalino lygius ir išmuš iš komforto zonos- dabar arba niekada- naudokis proga. O kai iš kelio veda žavioji Melanie Griffith, pačiame jaunystės žydėjime, jokių užuominų, kas vėliau nutiks veidui nuo skalpelio... belieka sekti paskui Iki tol vienintelė Čarlzo niekšybė, kurią sau leisdavo pasotinti nuotykių troškuliui, tai sprukti iš restorano nesusimokėjus. Su naująja pakeleive jo laukia žymiai pavojingesnės situacijos, ypač kai akiraty pasirodo psichopatas buvęs sutuoktinis. Tiesa, mūsų herojus ne savo noru priima sprendimą leistis į jaudulių kupinus nuotykius, jį pagrobia. Jeff Daniels- nepamainomas kuriozinėje vyro, užliūliuoto moteriškės kerų, situacijoje. Čarzlas, flirtininkė ir psichopastas eksas (mano taip mylimas Ray Liotta)- nuostabūs, visi gavo "Auksinio gaublio" nomnaciją, retas sutapimas.
"When a naked man chases a woman in an alley with a knife and a hard on I figure he isn't out collecting for the red cross."
2021 m. kovo 30 d., antradienis
2021 m. kovo 23 d., antradienis
Durante la tormenta (2018)
Pačiu laiku jį prisiminiau, buvo lyg butelis "Vytauto", po keturiolikos kilometrų 30 laipsnių karštyje. Pastaruoju metu negalėjau rasti filmų, kurie neerzintų lėkšta vaidyba ar kvailu siužetu. Kai iš eilės išjungiau tris šūdizmo variacijas , staiga iš pasąmonės išplaukė facebooko groupse matytas teigiamas žiūrovės atsiliepimas. Tokie pastebėjimai visada užsifiksuoja atmintyje, kad, atėjus laikui, būtų galima patikrinti. Pasiteisino, ir mėginsiu kitus režisieriaus darbus. Prikausto dėmesį, neleidžia atsipalaiduoti, kartais net sustabdydavau, kad nepasimesčiau. Kelionės laiku, pakeitimai, atsiliepiantys ateičiai- kočioti smegenų tešlą, kaip man patinka! Jauna šeima, atsikrausčiusi į naujus namus, randa seną vaizdajuostę, kurioje matyti berniukas, grojantis gitara. Šiurpi kaimyno paslaptis ir tragiškai pasibaigęs paauglio gyvenimas. Netikėtai moteris užmezga su vaiku mistišką ryšį, kurio laidininkas-3 paras trunkanti audra. Norėdama padėti, ji pakeičia savo gyvenimo istoriją. Nuo šiol teks pasitelkti beribį ryžtą ir atkaklumą, antraip niekada nepamatys dukters- alternatyvioje dabartyje jos paprasčiausiai niekada nebuvo. Iki tam tikro momento buvo sunku patikėti, kodėl policijos inspektorius išvis padeda, priima už gryną pinigą kažkokius kliedesius, juk, sapaliojančią nesąmones, ją turėjo mygom į "napoleonų sanatoriją" uždaryti. Bet nevalia pamiršti, kad filmuose nieko nebūna šiaip sau, ir gauname atsakymus į savo klausimus. Koketiška pabaigos nuotaikėlė suerzino, flirtas nėra mano arkliukas, be to, tas jos žinojimas jau sykį užklizmino.
No Escape (1994)
"As far as I remember myself, I always wanted to be a gangster",- įžanginė legendinio Scorcezes filmo "Goodfellas" frazė, idealiai charakterizuojanti aktorių Ray Liotta. Užtenka pusę minutės, gerai jau, dešimt sekundžių žiūrėti į jo pikta lemiančias akis, ir pasijunti nejaukiai, neišbūčiau viename kambaryje su Ray, koks jis atroodė buvo prieš 30 metų... Tiksinti grėsmės bomba. Kiek keista buvo matyti jį, teigiamo (?) herojaus amplua, bet žinia, akių neskaudėjo (saugiai) spitrinti į nuostabų veidą. Mažo biudžeto sci-fi, kur sunkaus kalibro kaliniai ištremiami į salą, neegzistuojančią žemėlapy- suprask, kur tavęs niekada niekas neras ir pabėgti- nulis šansų. Lyg nebūtų gana antžmogiškų sąlygų, kaliniai nuolatos kovoja tarpusavyje, idant išsiskerstų ir padarytų visiems paslaugą. Įdomu tai, kad užuot trynęs rankas intencija- taip brudams ir reikia, gavo ko nusipelnę šikpuodžiai surūdiję, belaisviams.. simpatizuoji. Susiformavusios dvi didesnės grupuotės- psichopato diktatoriaus, kur klesti prievarta ir valdiniai laikomi baimėje, ir civilizuota bendruomenė, su nusitovėjusia tvarka, pareigomis, atstovaujama Lance Hendriksen. Daugumos čia gyvenančių vyrų įvykdyti nusikaltimai kvestionuotini moralės atžvilgiu, jie nėra moraliniai degradai. Sėkmingai ištrūkęs iš laukinių barbarų, pagrindinis herojus apsistoja pas civilizuotuosius. Tačiau vyras nerimsta, troškimas ištrūkti į laisvę neduoda jam ramybės, nuolat svarsto įvairias galimybes. Bręsta žūtbūtinis stovyklų mūšis, pamažu plėtojamas neįmanomu laikytas planas. Specialieji efektai dėl lėšų stygiaus, silpnoji grandis, bet prisimerki ir dzin, faktas, kad filme matome išskirtinai vyrus, didžiulis pliusas.
2021 m. kovo 2 d., antradienis
Thunder Road (2018)
Ar gali kito sielvartas būti juokingas? Būsiu pabaisa- taip, šyptelėjau ne kartą filmo pradžioje. Dešimt minučių žiūrovas stebi, kaip policijos pareigūnas, gedintis sūnus Džimas, sako kalbą per motinos laidotuves. Nesakau, kad vyrai negali verkti, stereotipus pamirškim. Bet veido mimikos... jau tuoj tuoj pravirks (gerai būtų), išsiviepia, ir veidas vėl grįžta į normalią būseną. Ši veido pantomima verčia jaustis nepatogiai kad juokiesi, bet tikrai labai komiškai atrodo. O šokis... Na, bažnyčioje susirinkę nenuobodžiavo. Šiaip Džimo gyvenimas labai liūdnas, jis atkakliai stengiasi patraukti dukters dėmesį, kai jiedu pasidalina globą su žmona, kuri galiausiai paprašo skyrybų. Kaip ir nieko netikėto, bet herojui jau per daug emocinio krūvio, nelaimėlis "pratrūksta". Pernelyg jautrių vyrų ne kasdien pamatysi, todėl pusantros valandos tyrinėjau pagrindinį veikėją kaip egzotišką vabzdį.
El dia de la bestia (1995)
Vienas originaliausių filmų apie kovą su šėtonu. Kunigas blaškosi po naktinį Madridą , Kalėdų išvakarės, bet ne dovanėlių jis ieško paskutinę minutę. Krečia kiaulystes ir kaip begalėdamas kenkia kitiems- bent vaizdelis :D Tada kooperuojasi su juodojo metalo entuziastu/satanistu Jose Marija- klasikinis momentas, velnio akordai bla bla bla- ir trūks plyš stengiasi išsiaiškinti, kur šiąnakt gims Nelabasis. Taip, kaip Kristus gimė, tai dabar Velnias pirmą kartą klyktels kūdikio balsu; jei gerai supratau, bus pažeidžiamas materialioje formoje. Iššaukiamas elgesys aiškinamas kaip raktas į blogio pasaulį, iš serijos "mąstyk kaip tavo priešas". Į savo crazy draugiją rokeris ir kunigėlis priėmė televizijos žvaigždę,ir herojai triūsė triūsė.. Blemba, žiūrėjau ir mąsčiau, kad Jose įkarštį galima pateisinti narkotikų paveikiu, kunigo- religinio fanatizmo atvejis, vyresnis amžius, o žvaigždė tai rimtai rizikavo, tačiau begalinis pasitikėjimas savimi ir garbėtroškos gyslelė vertė prisidėti prie minėtųjų bepročių. Įdomus reginys, o ispanų jau neblogai suprantu :)
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)