Koks šykštus reitingas, šventvagystė, žmonės! Jauna žmona per dienas sėdi nuostabiame name vienutėlė, laukdama vyro. Dirbti nereikia, rodos, gyvenk ir žvenk, bet ne viskas taip paprasta. Iš lėto, iš lėto skleidžiasi toksiškos aplinkos nuodai. Pradžioje aštrialiežuviai uošviai, tada lepūnėlis tėvų sūnelis vyras, maži, beveik nepastebimi kasdieniniai pažeminimai, o vargšelė juk stengiasi visiems įtikti. Turtai kainuoja asmeninio orumo praradimą, seniai žinojau. Piniguočiai man kelia pasišlykštėjimą. Neilgai trukus moteriai išsivysto keistas įprotis ryti nevalgomus daiktus- baterijas, smeigtukus, pinigus ir t.t.Paskutinis kontrolės būdas, užsinorėjau- prarijau, pašvilpkit. Jei ne nėštumo metu atlikta echoskopija, niekas nebūtų suuodęs ir kaži ar vėliau būtų nutikę kas nutinka. Prasideda visas įdomumas, sužinome daugiau apie pagrindinės herojės asmenybę, nėra ji tokia nuolanki, paprasta dūšelė, kaip galėjo pasirodyti, puikiai suvaidinta. Man labai patinka istorijos apie psichines ligas, gavau daugiau nei tikėjausi, gerai kad nesu nekantri žiūrovė, nes tempas pradžioje gali atbaidyti. Bet tie ištęsimai geriausiai atskleidžia akimirkos tuštumą, neviltį, beprasmybę. Sunki moters kelionė į autonomijos atgavimą.
"When a naked man chases a woman in an alley with a knife and a hard on I figure he isn't out collecting for the red cross."
2022 m. liepos 27 d., trečiadienis
Swallow (2019)
2022 m. liepos 24 d., sekmadienis
Smooth Talk (1985)
Hormonų audrų draskoma paauglė Konė netveria savame kailyje. Ji- aukšta blondinė, kerinti gražuolė,kuriai potraukis priešingai lyčiai rauna stogą. Nieko smerktino, ko nebūtų patyrusi panašaus amžiaus mergina, o dar su šitokiais privalumais. Motinai kelia rūpestį vėjavaikiškas dukros elgesys, tarp jųdviejų tvyro įtampa. Aišku, padaroma blogiausia, ką tokiu atveju galima padaryti- priešpriešinama ideali vyresnioji duktė. Ideali, nes negraži,- atšautume mes, ji savo šanso nė neturėjo, vargšelė. Tad štai, bekvailiodama su draugėmis, Konė pamažu peržengia ribą, baigiasi nekalti flirtai ir lengvi pasiglamžymai mašinoje. Vis dar negaliu suprasti, ar Treat Williams veikėjas- alegorinis, mistinis personažas, ar gyvas žmogus? Paskutinis filmo pusvalandis- vienas keisčiausių matytų dialogų, hipnozės fiesta, manipuliacijos kerai.. Šiaip ar taip, patiko, kad istorija daug gilesnė, nei maniau. Jaunos merginos bundantis seksualumas, žengimas į suaugusiųjų pasaulį. Ji kaip antilopė liūtų teritorijoje, kurios silpnybė- natūralūs fiziniai poreikiai. Libido- neišvengiama jauno žmogaus gyvenimo dalis, tik merginai tai lyg tiksinti bomba. Laura Dern nuostabiai suvaidino jauną, naivią, romantikos išsiilgusią mergaitę beveik subrendusios, vizualiai savimi pasitikinčios merginos kūne.
2022 m. liepos 10 d., sekmadienis
Ingrid Goes West (2017)
Svetimos gėdos jausmas su niekuo nesulyginamas, žiūrėdamas muistaisi, kramtai nagus, krizeni, o kartu džiaugiesi, kad nesi pazore skęstančio vargšo vietoje, juk mirtum! O kai prisideda psichinės ligos prognozė... Keista, kad įvardyta komedija; tiesa, nusijuoki, šypteli kelis sykius, bet varge, koks nepatogus tavo linksmumas, permieštas viduje juntama gėda. Gyvename socialinių tinklų eroje, kai atsirado profesija (?) nuomonės formuotojas. Influenceriai nuolatos fiksuoja mobilekais kiekvieną pirstelėjimą, gudvaibina, juos seka didžiulė besmegenių sekėjų armija, vualia- biezdielnikai susišluoja lengvas šaibas už produktų reklamą, vos ne svajonių darbas. Tačiau būnant viešu asmeniu, atsiranda ypač atsidavusių fanų - pamišėlių. Ingrida- emociškai trapi mergina, stokojanti pasitikėjimo savimi, jai nuolatos reikia asmens, kuriuo galėtų žavėtis ir kopijuoti, paslepiant savo paties nesaugumo jausmą. Filmas prasideda informatyviu incidentu, ksupažindinančiu, kas Ingrida per paukštis. Atgavusi jėgas, mergina randa naują šlovinimo auk, ir stačia galva metasi paskui dievinamą objektą. Kiek nustebau, kaip lengvai Ingridai pavyko infiltruotis, iš kitos pusės- visas nuomonės formuotojų pateikiamas turinys juk iliuzija, melas, tik gražūs paveikslėliai, kokia ten draugystė? Hipsteriška žvaigždutė ir jos "menininkas" vyrelis verti pajuokos, bet racionalus protas nėra sekėjo atributas. Satyra apie sintetinius jausmus, emocijas ir sintetinę draugystę, mago numeris su kiškiu skrybėlėje (apsišikusiu). Aubrey Plaza sukūrė nuostabų atsisukusio varžtelį, man buvo sunku nusikratyti jausmo, kad ir realiam gyvenime ji pamišusi stalkerė, bent įtaigumas! Jaučiu, apribosiu aš naršymą instagrame, išsigandau jopšikmat #mentalhealthcare
2022 m. liepos 8 d., penktadienis
The Platform (2019)
Kyla keistas juokas matant žmogų, priverstą paminti savo moralinius įsitikinimus; šiuo atveju- Goreng. Vyras užsirašo į keistą eksperimentą, kurio metu kas mėnesį papuola vis į naują aukštą su kambarioku. Aukštų numeracija be galo svarbi, kuo didesnis numeris, tuo blogiau. Kodėl? Nes iš viršaus tik kelioms minutėms per dieną nusileidžia platforma su maistu- likusiu nuo viršutinių gyventojų. Taigi, jei pabundi žemiau 40 numerio, mitalas skurdus, o herojus drąstiškai leidžiasi žemyn. Logika paprasta, vieną kartą atsikėlus, rodos, 172 numeryje, tenka perkainoti vertybes, idant išliktum, ir nežiopsoti. Nes tuoj pats virsi maistu. Nuostabusis Trimagasi,! Kraujastastiška istorija su isteriškai juokinga scena, kur juodaodis mėgina ropštis aukštyn. Vyrukas dar neišeikvojęs energijos, reikia ją atvėsinti :D Kaip minėjau, Goreng priverstas pakeisti mitybos įpročius, bet kapitaliai nedegraduoja, dar gniaužia saujoje porą vertybėlių. Parodomas visas žmonijos šlykštumas, kai prasideda kova dėl išlikimo, po to pradedi keistai dirsčioti į žmones gatvėje. Juk nutiktų kažkas panašaus, tatai neišvengiama. O kad kam kiltų panašių idėjų kaip pagrindiniam veikėjui, didžiai abejoju.
Thoroughbreds (2017)
Turėčiau eiti miegoti, rytoj teks grįžt į sutriestą darbą po nemenkos pertraukos, bet kas miega tokią naktį? Nervai paleido operą, kur pagrindinė atlikėja kliegia nesavu balsu, ji nevaldoma, ji- Traviata ir ji šiąnakt miršta, cha cha cha. Isteriška nuotaika man padės supliekti pastraipėlę apie dvi pačiuožusias paneles iš Konektikuto, aukštesniosios klasės, turtingų tėvelių atžalas. Auksinį jaunimą, kuriam nuobodu (?) Kuris turi rimtų psichinių problemų, bet kaip dažnai būna turčių namuose- tam neskiriamas rimtas dėmesys. O reikėtų. Amandai žmogiškų emocijų stygiaus sindromas, daktarai lipdo vis naujas diagnozes, rašo receptėlius, bet situacijos tai nekeičia. Mergina nusižiūri normalias emocijas, jai nieko nereiškia spontaniškai apsiverkti. Nutikimas su arkliu skirtas išmušti žiūrovui iš vėžių, bet liekam sėdėti vietose, juk mes profesionalai. Lilė turi piktų kėslų savo patėvio atžvilgiu, maniau bus koks paslėptas seksualinis priekabiavimas, iš kurgi peno nuožmiai neapykantai, tačiau nieko panašaus. Tiesiog du žmonės, nekenčiantys vienas kito, su kvailele žmonele viduryje, kuri kaitinasi soliariume, idant būtų patraukli šiam agresyviam sveikos gyvensenos išpažinėjui. Taigi Lorencas Biteikeris sutinka Rojų Norisą, ok, milijoną kartų švelnesnė dviejų pikta menančių esybių sąjunga, Juokingiausia, kad į planą jos įtraukia netikėlį kvaišalų pardavėją, šviesaus atminimo Anton Yelchin. Jis vienintelis suvokia, su kokiom psichopatėm susidūrė. Filme žavingai, tarytum žiedas, skleidžiasi Anya Taylor- Joy, matome, kokia įvairiapusiška aktorė ji gali būti ir kad šviesi ateitis laukia.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)