2016 m. gegužės 31 d., antradienis

Rachel Papers (1985)

Beveik nacionalinė vertybė- Dexter'is Fletcher'is, geriausios Juozuko draugės, Dalios  Ibelhauptaitės vyras ir akių šviesa! "Fletcher'is, tą Fletcher'is aną, nieko neturiu, tik Fletcherį"- šita pavardė taip dažnai skanduojama spaudoje, tuoj atrodys,  jog tai mano vyras :D Beje, prabėgę  metai aktoriui tik pridėjo žavesio, o ne atvirkščiai- jaunystėje jis priminė kažkokį buožgalvį. Labai tikroviška,  kad prisivilioti merginą buvo taip sunk .. Čarzlas į floppyką renka info apie patinkančią panelę- jos išvaizda, ar turi vaikiną, kur gyvena, ir t.t. Paskui seka įvairios "kabinimo taktikos ir metodai, dažniausiai nesėkmingi, bet viena  kertinių Čarzlo taisyklių- būk atkaklus! Pasakojama pirmuoju asmeniu, herojus šmaikščiai komentuoja savo nesėkmes, analizuoja, strateguoja- britiškas humoras valdo :) Galų gale, kai auka "pasiduoda" šiam groteskiškam gundytojui...prasideda.. gyvenimiška realybė? Žiūrisi smagiai, ypač šustras Čarzlo sesers vyras- elgesys prie stalo ir chaotiški santykiai su sutuoktine verčia dar labiau juoktis!

Grandview U.S.A. (1984)

Pradžia labai juokinga- jaunuoliai, besiglamžydami mašinoj po prom'o, staiga pajunta, kad ratai klimpsta į purvyną! :D Išterliotais proginiais drabužiais, sušlapę ir nelaimingi, keliauja pėsti iki miestelio ieškoti pagalbos. Merga zirzia ir verkšlena, berniokas piešia blogiausią scenarijų, kai išniekintą mašiną pamatys gimdytojai.. Jiems padeda vyriška moteriškė Mike Cody,   kurią vaidina Jamie Lee Curtis. Moteris vadovauja Demolition Derby verslui. Timas ja akimirskniu susižavi. Labai prastas reitingas teneatbaido reiklaus žiūrovo, tai šaunus filmas. Pagrindinis herojus atsidūręs nemalonioj situacijoj- tėvas spiria perimti statybų įmonę, bet jis pats trokšta studijuoti okeanografiją Floridoj. Viskas aišku, kuo tai baigsis, pavydžiu tokio apibrėžtumo. Cody reikaliukai visai prasti- verslas merdi, statybų rangovai žūtbūt stengiasi išstumti "metalo laužo" šiukšlyną, jos tėvo palikimą. Filmą pagyvina  šizoidinis Patrick'o Swayzo   personažas ir jo chroniškai neištikima žmona. Neįprastas Timo ir Cody romanas duoda vaisių- abu išsiaiškina, ko iš tiesų nori iš gyvenimo.

2016 m. gegužės 28 d., šeštadienis

Girls Just Want to Have Fun (1985)

Užsinorėjau kažko lengvo, romantiško ir kvailo-  tie nenaudėliai hormonai.. Nukeliavau 30m atgal, į laikus, kai Sarah Jessica Parker dar nepanaši į arklį, o mokyklinės realybės neatitinkantis siužetas saugus nuo mano lanko, šaudančio  kritika užnuodytomis strėlėmis. 80-ieji, mano didžiausia silpnybė ir pati mėgstamiausia filmų kategorija... Iki nirvanos būsenos velkantis garso takelis, nuostabūs drabužiai ir atsmosfera, atmosfera...Pamirškim apgailėtinas mokyklos laikų patirtis, neriam į pasaką! Esi naujokė, tau nedrąsu? Tuoj tavo best'e taps kiečiausia klasės pana, nutruktgalvė Lynne. Taškas! Reikia vaikino, Jėzau, kuriai nereikia.. Še tau Rebel without a cause, pats inkščia tavo numerio. Taškas! Svajoji apie šokį? Tiesiog praliuoksi TV surengtą peržiūrą ir patenki į finalą. Taškas! Viskas yra įmanoma, čia kaip paauglių Disneilendas:D Beje, Saros gimnastiniai sugebėjimai abejingų nepalieka, šokli panelytė.

End of the Road (1970)

Primygtinai siūlau pirmiausia perskaityti knygą- John Barth "Kelio pabaiga". To nepadarę sunkiai kažką suprasit... Žaidimas su žmogaus protu, šokiruojantys gydymo metodai ir visiškai nurautas psichiatras. Filmas daug drąstiškesnis, knygoje tos sesijos buvo keistos, bet čia pasitelkiami vaizdai, garsiniai efektai, o pats gydytojas gali nei iš šio nei iš to užklykti kaip nežinomas džiunglių plėšrūnas. Jau pasijutote geriau? :) Juosta tokia novatoriška, galima lygint nebent su S. Kubrick'o "Prisukamu apelsinu". Horneris patenka į savamokslio šarlatano (?) gydytojo rankas. Jo negalia- staiga iš niekur užplūstantis neveiklumas, katatonijos būsena, kurioje jis gali išbūti neribotą laiką.  Kaip jau minėjau, klinikoje taikomi metodai absoliučiai neatitinka jokių tyrimais ir praktika pagrįstų teorijų, bet atsižvelgiant į situaciją, duoti patarimai skamba gan vykusiai. Jais vadovaudamasis, Horneris pradeda naują gyvenimo etapą, susiranda darbą koledže. Čia vyras sutinka  Morganų šeimą, jų pažintis turės fatališkų pasekmių. Knygoje pakankamai išsamiai pateiktas specifinis sutuoktinių bendravimo modelis, todėl dar kartą patariu- sugraužkit tą romaną, mano mielosios knygų žiurkytės... O štai pagrindinio veikėjo katatonija lieka mįslė- kas ją išprovokavo? Skaudi praeityje nutikusi nelaimė;  psichinė liga? Abu šie kūriniai skirti daug mąstantiems ir analizuojantiems, reikia papildomo nusiteikimo, intensyvus  smegenų masažas.


2016 m. gegužės 19 d., ketvirtadienis

The 4th Man (1983)

Toks praskiestas Lynchas; smaguriaujant baltu šokoladu, suėjo neblogai. Pagirtina detalė- kelios ypač stiprios scenos- pačioje pradžioje, aš bijanti vorų, jaučiausi šūdinai. Nebijoma tyčiotis ir iš katalikybės- atkreipiu dėmesį į sukūrimo metus- čia dabar neliko nieko švento, o aštuntame dešimtmetyje turėjo būti tikras avangardas! Rašytojui Reve rodosi pranašingi ženklai.  Knygos pristatymo metu jis susipažįsta su žavia blondine Kristina. Užsimezga  romanas, vėliau rašytojas sužino, kad ji našlė, ir daugkartinė...Pikta lemtis ar sąmoningos žmogžudystės? Žiūrovas vedžiojimas už nosies, daugėja blogio simbolių, herojui visai susisuka protas.. Revo versija patikėti sunku, nes jis alkoholikas ir linkęs fantazuoti, taigi  teorija apie ketvirtąjį vyrą greičiau girtuoklysčių padiktuotas atsitiktinumas. Išvis, aktorius pasirodė šlykštus nevala riebaluotais plaukais, kas yra nedovanotina. Visgi lieka šioks toks klaustukas, o ir Kristinos šypsena gero nežada, kai kurie jos veiksmai- grynai tyčiniai. Gal būtų palikęs didenį įspūdį, jei būčiau pamačiusi prieš  5-6 metus, bet dabar- labai daug panašių mano filmų kartotekoje susikaupę.

Good for Nothing (2011)

Negaliu pamiršti; iš pirmo žvilgsnio- absurdiškas filmas, nors padarytas tokiu specialiai. Kam švaistyti tokį potencialą??? Klausimas, kuris nedavė ramybės visas 90 minučių.  Visgi kažkas neleidžia visai nusivažiuoti, juokiausi vos kelis kartus, tai nėra parodija kaipo tokia..- aktoriai filmuojasi lyg rimtam filme, skamba nuostabus garso takelis, o vaizdų gražumas...Taigi istorija: prasideda  susišaudymu smukėje(tipiška), merginos pagrobimu,  kurią panaudosi pagal paskirtį ir... STOP. Birka nestovi!!! Kelis kart prasukau iš naujo tą vietą, nesuprasdama, kas čia nutiko? Leidžiamasi į kelionę pas indėnų žiniuonį, erekcijos problemai spręsti. Ir net po viso šito toliau žiūrėjau, nes užkabino. Ryšys tarp pagrindinių veikėjų užsimezga akimirksniu, piktadarys visai nejuokingas, net atsižvelgiant į mano išdėstytą medžiagą, pana taip pat visai miela. Jiems ant kulnų lipa nužudyto šerifo brolis su gauja, trokšdamas keršto, scena prie upės- viena juokingiausių. Originalus spagethi vesternas, nieko nepasakysi. Pabaiga irgi labai patiko, jokio nuspėjamo happy endo, gražu. Guilty pleasure :)

2016 m. gegužės 2 d., pirmadienis

Beyond Silence (1996)

Vienas tų filmų, kai pagrindinis herojus stengiasi išsivaduoti iš psichologinių artimųjų pančių, kuriuos sąlygoja tiesioginė priklausomybė arba prisirišimas. Kurčių tėvų duktė stengiasi rasti savo vietą po saule. Nuo pat mažų dienų Lara įgaliota būti ryšiu su išoriniu pasauliu: vertėjauja banke, per klasės susirinkimus, visur, kur reikia palaikyti kontaktą su sveikais žmonėmis. Didelė atsakomybė vaikui. Mergaitę palaiko teta, o ypač kai paskatina dukterėčią muzikuoti, kokia ironija.. Tėtis griežtai pasisako prieš- muzikos pasaulis jau atskyrė jį nuo sesers, o dabar pasiglemš ir dukterį. Iškyla keli flashbackai, koks jausmas augti kurčiam šalia muzikos talento, kuriuo visi žavisi, o tu nesupranti- taigi būgštavimai lyg ir turi pagrindo ..Bet duktė tvirto charakterio ir nežada pasiduoti. Nors santykiai gražūs, jųdviejų pokalbiai apie garsus sukelia graudulį, kai jis vis klausia, kokį skambesį turi plazdanti vėliava, krentantis sniegas. Arba kai negalėdamas išreikšt emocijų, bijodamas, kad duktė atitols ir  galutinai ją praras, ima rėkti- kas esat girdėję, koks garsas, kai kurčiasis kalba, suprasit, žiauru. Paskui gimsta dar viena, sveika mergaitė, bėga metai, šeimą užgriūva skaudi nelaimė. Larai ateina pasirinkimų ir išbandymų metas- ji trokšta studijuoti muziką, bet kaip bus su šeima? Ar  visą gyvenimą būsi atsakinga už savo gimdytojus savo laimės sąskaita, ar turi teisę į savarankiškumą? Labai graži juosta su daug stiprių asmenybių, Vokietijos nominantas Oskarui už geriausią užsienio filmą.