Šaikelė nevykėlių pagrobia mafijos bosą, idant jo sėbrai išspręstų problemą, kurią šie kvaileliai pasidarė. Problema nemenka- pagrobta vieno jų sesuo, reikalaujama milžiniška išpirka. Pagrobimas- pagrobime, su beveik šauniu užraitymu pabaigoje. Nuo pat pradžių planas skylėtas kaip ubago triusikai. Gauja nė nesusijaudina; Denis Leary vieną po kito jungia taškus, tuo pat metu diskutuodamas apie batus ir jų kainas su savo bendru. Ir tie pašnekesiai nesveiki :D Mafijos bosas, fenomenalusis Christopheris Walkenas, į visą reikalą žiūri kaip į pramogą, kuri greitai baigsis, keista, kad dar atvirai nesišaipo, tik vis prašo jam įpilti. Kokia inteligencija, kokia aukšta klasė! Geriausia vieta, kai pokerio žaidime nuskaito kiekvieną iš pagrobėjų kaip atverstą knygą ir net sugeba nuteikti vieną prieš kitą. Neveltui tiek metų suktasi kriminalinėse sferose! 1980-1990ieji buvo Christopherio laikai :)
"When a naked man chases a woman in an alley with a knife and a hard on I figure he isn't out collecting for the red cross."
2022 m. kovo 24 d., ketvirtadienis
Silver Tongues (2011)
Jjuokinga, kada išduria žiūrovą, kaip pabaigoje ir atsitiko. Du sociopatai, be penkių minučių psichopatai, keliauja iš miesto į miestą, ir jaukia žmonių protus, mintis, gyvenimus. Jie mėgaujasi tuo, kad gali manipuliuoti kitų jausmais, valdyti situaciją kaip jiems patinka, būti tuo pačiu ir aktoriai, ir režisieriai. Vyras ir moteris, savo pačių sukeltų nemalonumų narkomanai. Nenoriu daug išplepėti, reikia pamatyti. Nieko panašaus nesutikau per ilgus filmų veizėjimo metus, ypatinga soulmat'ų deklaracija, klaikiai patiko. Koks jausmas gyvenime sutikti tokį kaip tu, pateisinti nuvalkiotą "antroji pusė" literatūrinę blevyzgą. Ypač, kai kalbam ne apie normalius individus, o apie genialių bepročių sąjungą. Žinau, kad ilgai nepamiršiu. Pavyzdys, kaip turint nedidelį biudžetą, bet išradingą scenarijaus autorių, galima pasiekti stulbinamų rezultatų!
Batman (2022)
Nemaniau, kad gyvenime žiūrėsiu dar vieną Betmeną. Kaip žmogui, absoliučiai abejingam superherojų komiksams, šikšnosparniados man gerokai per daug. Jis seka mane nuo vaikystės- dekoracijų gausi Timo Burtono vizija, paskui Schumacherio fantasmagorija su George Clooney, Švarcnegeriu, dar keliais garsiais apsipazorinusiais aktoriais. Regis, nuo čia prasidėjo antipatija Clooney, klounas blet. Gal filmavimo aikštelėje gerdavo, kodėl taip prastai??? Dar pamenu pusėtiną variantą su Valu Kilmeriu ir Nicole Kidman, ach, pabūti juoduoju teisybės sparnuočiu troško visi. Pastarasis, beje, man pats patraukliausias, Valo būta dailaus vyro, kaip sau norit. Vaiko akims šie filmai ir buvo skirti, nes kai pamėginau 90-ųjų versijas dabar, patyriau stiprią atmetimo reakciją. Juokingi efektai, jaučiasi patosas. Sulaukus pilnametystės, per 18-iktą gimtadienį, pradėjau naują Betmeno erą- Christopher Nolan pasistengė iš peties. Ypač įsiminė "The Dark Knight" dėl fenomenalios, tragiškai gyvenimą baigusio Heath Ledger vaidybos. Trys grandovi filmai, paskutinis jau išsibezdėjęs, pastatytas iš inercijos. Kaip ir gana būtų, ne? Girdėjau, paskui pasirodė kažkoks ištvirkimas su Benu Afflecku ir Henry Cavill, Betmenas prieš Supermeną?.. Kur čia logika?? Aišku, skipinau. O va šiųmetis, mistika, ėmė ir atvedė mane į kino salę, iki galo negaliu paaiškinti, kaip čia nutiko. Komentarai? Na, iš pagrindų atstatyta Mįsliaus reputacija. Iš vaikystės prisimenu tik kažkokį salotinį siaubą per Jim Carrey prizmę, brr, nupurto. O Paul Dano tinka vaizduoti psichopatus su akinukais, jo dėka negaila, kad atsisveikinau su 9 eurais. Ką galėčiau pasakyti apie patį teisingumo angelą? Robert Pattison, hmmm, vis dar neturiu tvirtos nuomonės dėl jo karjeros galimybių. Sporto salėje paplušėjo, tiesa, raumenys ryškūs, bet aštresnių minčių nesukėlė. Pirmas įspūdis- Betmenas man priminė emo stadijoje užstrigusį suaugėlį :D Laižalai su moterim-kate mačo taškų nepridėjo, buvo nejauku žiūrėti. Lenio Cravitzo duktė raito šikną, lūpas papūtus, seksualumas virsta per kraštus, bet šaltojo princo ledo nepramuša. Filmo trukmė yra išbandymas skrandžiui, ėmė urgzti kaip piktas šuo, geriau eiti prisišveitus cepelinų ar šiaip angliavandenių. Nebijokit, dėmesio sotus pilvas neslopins, jums prieš akis beveik trys valandos, net išėjus į tualetą, nepraleidi nieko svarbaus.
2022 m. kovo 13 d., sekmadienis
Fresh (2022)
Draugas parekomendavo, ir tai buvo viena įdomiausių patirčių šįmet. Pagrindinė idėja trenkė it žaibas, buvau nepasirengusi, visai kitaip įsivaizdavau, ką čia matysime. Filmuose staigmenas aš mėgstu. Žinojau tik, kad idealus vyrukas lyg ir per gerai, kad būtų tiesa, bet nesitikėjau, kad Noja pateks pas TOKIOS rūšies psichopatą. Pradžioje matome per programėlę, panašią į Tinder, susipažinusią porelę. Juodu vakarieniauja restorane, ir red flagai šokinėja kaip kukurūzų grūdai popkornų automate. Džentelmenas vėluoja, neturi grynųjų, tėškia, kaip čia lietuviškai išsireiškus.. įžeidimentą? Kai aiškiai nori įžeisti, bet pabaigoje užglaisto aštrumą ir pateikia kaip komplimentą? Vėliau rasistinis vaibas, o pabaiga.. Pasimatymas iš pragaro, dama visa tai pakelia kaip karaliaus Artūro riteris, jos stiprybė- menka savivertė. Nerealiai atlikti namų darbai- internetinių pažinčių virtuvė ištyrinėta per mikroskopą. O tada, lyg atpildas už patirtas nesėkmes romantiniam fronte, už karčius nusivylimus, už sultingas bybio fotkes, kurias teko pamatyti ekrane- atsiranda ponas Idealusis. Išvaizdus, su humoro jausmu, gydytojas, mielas lyg kačiukas. Per gerai, per gerai, nusprendžiam mes, bet Nojai išsijungia visos apsauginės sistemos. Priminė Džono Faulzo "Kolekcionierių", tik Mirandai labiau nepasisekė. Kas ypač patiko- muzikos takelis, jis išskiria šią šiurpią istoriją iš kitų, užliūliuoja žiūrovą, jautiesi lyg apsvaigintas- čia vyksta košmariška, protu nesuvokiama veikla, bet toji muzika.. Nuteikia, lyg nieko tokio baisaus lyg ir nevyksta, baikit, neperdėkit :D Aktoriai įdomūs, nematyti, Noja primena jauną Charlotte Gainsbourg.
2022 m. kovo 8 d., antradienis
The Worst Person in the World (2021)
Ką gi, peržvelgiau "Kino pavasario" programą, susipažinau su kainomis, nemaloni buvo pažintis, kainos buvo pasikėlusios. Apie šį norvegų pretendentą į "Oskarą" jau buvau girdėjus anksčiau, jis pirmas ir patraukė mano dėmesį. Pastebėjau, kad filmo trukmė- minimum dvi valandos- darosi naujas mados klyksmas, režisieriai turi tiek daug pasakyti, o akis turi tik dvi ir tos jau prašosi akinių... Gerai, kad nepuoliau rašyti atsiliepimo iškart po peržiūros, nes pirminė reakcija buvo impulsyvi ir antifeministinė. Smerkiau pagrindinę veikėją, kad blaškosi, nežinodama ko nori, žaidžia normalių, gerų vyrų jausmais, kai kitos gauna mėšlių ir jam paplonintu liežuviu meilinasi ir kavytę neša į lovą. Bet jei moteris nesijaučia laiminga, tai.. tegul eina šikti visos geros partijos! Žemaitės "Marčios" laikai seniai praeity, gyvenimas tik vienas, kam klamuotis?? Jei vienas per protingas ir gilus, jautiesi suvaržyta jo Froidinių pezalų ir analizių, jei kitas per daug primityvus ir paprastas, ir jautiesi viršesnė- turi teisę būti laiminga viena! Tas pats su specialybe- žaviuosi ryžtu mesti mediciną, pajutus, kad tai ne tavo sritis, nepaisant aukštų balų ir pasisekimo. Apskritai, herojė čia priima ne viena sunkų sprendimą. Išsisklaidžius pavydui, ėmiau žavėtis valia ir žinojimu, ko nenori, kad neužmiega ant patogaus gyvenimo, linkusi rizikuoti. Filmas padalintas į 12 dalių, yra sustabdyto laiko momentas ir labai juokingas trip'as prisirijus grybų.
2022 m. kovo 7 d., pirmadienis
Licorice Pizza (2021)
Labai stengiausi, kad man patiktų. Aktoriai mieli, visada smagu pamatyti Tom Waits, ir Bradley Cooper pradeda pelnyti mano palankumą, muzikos takelis vežantis, daug mažų juokingų scenų, kurios plaukia viena paskui kitą be jokio ryšio, ir tai žavu, nematyta. Tačiau esmė, esmė- amžiaus skirtumas- 10 metų??? Penkiolikmetis ir 25-metė? Man buvo neskanu, sorry guys. Kodėl? Paklausiu kitaip- kuri motina norėtų, kad sūnus pristatytų ant tiek vyresnę širdies draugę? Susiėmusios už galvų poteriautumėt, miklios atsivertėlės :D Tarp kitko, neseniai mačiau atvirkštinį variantą "Red Rockett", ir jei neskaitysim slaptų eržilo užmačių Strawberry atžvilgiu, kaip ši istorija, romantiška??? Ne, buvo šlykštu, kaip režisierius ir norėjo. Nusivalkiojus porno žvaigždė ir nepilnametė pisasi kur papuola; vienai seksualinio gyvenimo saulėtekis, kitam jau ta saulė apipuvus ir tuoj pasislėps už horizonto. Šiam filme, aišku, nieko panašaus, pagrindinė herojė nežiūri į jai rodomą dėmesį rimtai, jie- bičiuliai, vėliau verslo partneriai. O bizniuką berniokas suka vieną po kito- tai vandens lovas stumdo, tai kiniško biliardo saloną atidaro- suprask, pinigų namie bus, ne koks dykaduonis spuoguotas. Dar turėjau vilties, kad parodys juos po kokių 5-10metų nuo pažinties pradžios, kai ta meilė turėtų kažkokį legalų pagrindą, ir vėlgi- ne. Moterys neturi "kitos galvos", kuria įgyvendintų nešvankias užmačias ir pridarytų nesąmonių, todėl į tvirkintojų statomos retai. Karočia, nedėkinga situacija, bet čia tik mano nuomonė ir mano mintys, jūs kaip norit, neperšu ;)
2022 m. kovo 2 d., trečiadienis
A Serious Man (2009)
Laris Gopnikas- flegmatiškas matematikos profesorius aukštai užtemptu kelnių juosmeniu. Šeimoje nėra autoritetas, vaikai jo nepaiso, o žmona vieną dieną teškia naujieną- išeina pas kitą vyrą. Naujasis draugas pasirodo besąs lipšnus kaimynas, glėbesčiuojantis Larį, giriantis, kaip puikiai priima situaciją. Bent patyčios. Žinoma, žmonai atiteks namas, o Lariui liks glaustis motelyje. Galite įsivaizduoti? :D Esam pratę, kad būtų rėkiama, mušamasi, drąskomasi. Kažkas trukdo Lariui pratrūkti. Vyriškumo stoka kasa jam duobę. Jausdamas, kaip gyvenimo vairas slysta iš rankų, nelaimėlis bando konsultuotis su rabinais. Bandžiau suprasti, ar čia pašiepamas žydų paprotys, nes visa istorija lyg traukimas per dantį. Iš serijos- kai nebegali būti blogiau, reikia palaukti. Bus. Netgi nepasinaudoja seksualios kaimynės draugija, idant atkovotų pozicijas bent jau kaip patinas. Komiška nevykėlio istorija.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)