Nicolas Cage yra filmo vinis - doro veido vyrukas, įmynęs į lipnų šūdą :D Kas turėjo būti puiki galimybė netikėtai susižerti babkes ir tepti slides, virto komiška kova dėl sveiko kailio. Nicolo Cage povyza įneša tą humoro elementą, kuris padaro reginį įsimintiną ir unikalų. Su kokiu Kurtu Russelu turėtume visiškai priešingą rezultatą, kažką panašaus į Breakdown. Man jie truputį panašūs, abu turi J.T.Walsh, kurio dar nesutikau teigiamo herojaus kaily, pamačius klastingus akinukus iškart žinai, kad laukia nemalonumai. Tačiau mane pavergė smėlėtas peizažas, kur kelias driekiasi kiek akys užmato, čia viena mylimiausių lokacijų filmuose, JAV pietūs. Lengvai nuspėjamas, bet smarkiai pramoginis neo noir. O kai pasirodo lynchiškas Dennis Hopper, žmogus gauni daugiau, nei tikėjasi:D Pasirodo ir femme fatale- dar jauna ir nesusidarkiusi Lara Flynn Boyle, kas nutiks su jos išvaizda paskui, bože bože.
"When a naked man chases a woman in an alley with a knife and a hard on I figure he isn't out collecting for the red cross."
2024 m. spalio 28 d., pirmadienis
2024 m. spalio 21 d., pirmadienis
Woman of the Hour (2024)
Intrigavo, kad filmą režisavo Anna Kendrick. Esu mačius ją tik vienoj durnoj romantinėj komedijoj, kur buvo pasodinta prie vaikų stalo vestuvėse, neprisimenu, kodėl žiūrėjau panašų šūdą :D Bet čia kriminalinė drama apie serijinį žudiką, realiai nutikusi istorija- plačiai griebėsi moteriškė! Visgi aktoriniai ir režisūriniai gebėjimai- ne tas pats, ir debiutas labai vykęs. 8-asis dešimtmetis, aktorė Šeril bando prasimušti Los Andžele. Gavusi progą sudalyvauti pasimatymų laidoje, ilgai nedvejoja- nesvarbu, kokiu būdu pateksi į ekraną, būsi ekrane. Tik štai vienas dalyvių- serijinis prievartautojas žudikas, spėkit, ką ji išsirenka. Laida suteikė daug linksmų akimirkų, mergina gerai gaudė ant žodžių vyrukus, atvirai šaipydamasi iš jų intelekto. Šmaikšti atmosfera paskui dingsta dūmu, nuotaika lyg bipolinio paciento. Buvo žiauriai nemalonu gerti į save nepatogią tylą tarp jųdviejų bare, pavadinau tai Šeril paskutiniu casting'u. Mergyt, į Holivudą niekada nepakliūsi. Nieko grėsmingo nevyksta, pagyvenusi padavėja praneša kad baras užsidaro. Kalbos išsisėmė, nervingas merginos juokas Rodnį užkniso, jie sėdi ir tyli. Rodnis žiūri į ją, blemba, nejaukesnės akimirkos kine seniai nepatyriau, klasiška! Nuostabus aktorius. Nekaltai atrodantis vyrukas su fotoaparatu, užliūliuojantis per tuštybę, tikėtina, atėmęs gyvybę ne 8, bet 100 moterų. Gal norėjosi, kad daugiau pavaizduotų masinio stebėjimo dar nepatyrusį laikotarpį be interneto, kada iškrypėliai galėjo savivaliauti nebaudžiami metų metus, vien kelios pastraipos teksto atrodė sausokai. Užtat patyriminė pusė išpildyta puikiai.
Strange Darling (2023)
Seniai seniai pažiūrėjau kažką su Kyle Garner, kad vėliau knisčiausi jo filmografijoje, koks simpatiškas bičas, nu. Taip užfiksavau, kad kuriama istorija apie serijinį žudiką, galvojau, nu ką, laukiam. Laikui bėgant užmiršau, kol eidama pro "Vingio" kino teatrą pamačiau reklaminę afišą. Cha, į kiną nueiti nesuspėjau, teko žiūrėti namie. IMDB truputį pakišo kiaulę, nusakydamas turinį "serijinio žudiko istorija, kur viskas nėra taip, kaip atrodo", blemba, čia visiškas siužeto demaskavimas. Nufilmuota sukarpius scenarijų į šešias dalis, žiūrovui rodant ne eilės tvarka, rookie gal ir pričiuptų, bet mane?.. Panašus jausmas aplankė žiūrint The Outfit - šitas seniokas bus krūtesnis už visus, parodys ką moka, pamatysit- akurat, taip ir buvo. Gaudynės po nesėkmingo one night stand?! Super. Tačiau, jau minėjau, prašauta su tuo plepiu sakiniu, jokie twistai neįsuko manęs į verpetą, o gaila, požiūrio kampas visai originalus. Patiko fonas- daug ryškių spalvų, kas erzino akis ir kėlė įtampą (nepaisant nuspėjamumo). Pripažinsiu, pabaigoje indėnės apsukrumas visgi nustebino, ir ne mane vieną :D
2024 m. spalio 19 d., šeštadienis
Smile 2 (2024)
Prajuokino įvadinis "Kanų kilimas" , kam perlenkti lazdą? Žmogus ne naftos geizeris, kad leistų tiek skysčio. Faktas, kad prunkščiu panašiose vietose per siaubo filmą, turbūt neliudija psichinės sveikatos naudai, bet kam rūpi. Labai kokybiška antra dalis, galbūt Ti Westo trilogija nebus vienintelis pavyzdys, kaip galima kurti respektabilius tęsinius, šiuo atveju pagrindinį motyvą plėtojant per socialinį statusą. Šypsenos prakeiksmas atsisuko į pop žvaigždę Skye, man ji įkyriai asocijavosi su Lady Gaga, kaip jums? Grįžusi po metų pertraukos, per kuriuos išlipo iš kvaišalų liūno ir atsigavo po traumos, ji bando tęsti karjerą. Turbūt geriausia dalis, visai ne šypsniukai ir groteskiškos savižudybės, o Skye padėtis. Žiurkė spąstuose. Suplanuotas koncertų turas, repeticijos, renginiai, kuriuos turi vesti, įsipareigojimai visur, kur pažvelgsi. Diktatorė motina, reikalaujanti dukrą laikytis grafiko, buvo geriau už bet kokį demoną, reikli pyzda iš pragaro. Daug Holivudo vaikų užaugo su panašiais tėveliais. Užfiksavau Elizabeth Riley seriale "The Boys", vis laukiau, kol iš po skverno ištrauks ir tėkš fokusą, bet pasirodė gana blankiai; užtat atsiskleidė čia. Kaip minėjau, popžvaigždės patiriamas stresas yra pagrindinis siaubo šaltinis, išnaudotas maksimaliai. Merginą persekioja vaizdiniai, nebeskiria realybės nuo tikrovės, o dar įžymybės statusas, privatumo neturėjimas ir pan; padėtimi sužaista liuksiškai.
2024 m. spalio 17 d., ketvirtadienis
Wrong Turn (2003)
Absoliučiai klišinis ir juokingas jaunimo grupelė nesvetingoje teritorijoje kovoja dėl savo niekingų gyvybių variantas. Žinojau, ko imuosi, domino tik kraujomaišinių (?) monstrų meninins apipavidalinimas, ar žemo lygio, ar visgi geras kostiumų dizaineris. Laimei, neprašovė- trys šlykštūs močkrušiai atrodė įspūdingai, o vienas jų nepaliaujamai kraupiai žvengė. Piktdžiugiškai stebėjau gaudynes naktį, amerikiečių jaunimas tūpas ir gauna už tai sumokėt, cha cha cha. Nesigilinsiu į jokius logikos aspektus, velniop. Pagirsiu vaikymasi medžiuose- šauniai atrodė balansavimas ant šakos, mėginant išlaikyti lygsvarą, tuo pačiu šikant į kelnes iš siaubo. Jeigu būtų visus išskerdę, smarkiai timptelėtų reitingą, bet gauna iš manęs švelnų 5/10 ir ačiū už gerą nuotaiką. Prikepta nemažai tęsinių, bet jau čia prėska sriubytė, kam toliau skiesti?
2024 m. spalio 16 d., trečiadienis
An Officer and a Gentleman (1982)
Juokingas sutapimas- neseniai perskaičiau Colleen Hoover "Ugly Love", kur pasakojama apie santykius be įsipareigojimų. Dabar populiaru, o štai keturiasdešimt metų atgal moteriai priimti panašią poziciją atrodė avantiūristiška. Jaunas, įžūlus Richardo Gere'o herojus Zakas užsirašo į jūrininkų kandidatų mokyklą, kad baigęs 13 savaičių kursą, galėtų stoti mokytis tapti lakūnu. Jis mano, kad čia bus niekų darbas, bet iš pat pradžių patenka seržanto nemalonėn. Visada galvojau, kad filmas bus meilė seilė, o gavau 2val treniruočių, muštro ir disciplinos. Pažastų kvapą kone galėjau užuost :D Vyrai moterų dėmesiu nesiskundžia- pasigauti būsimą aviatorių panos trokšta bet kokia kaina. Matome dvi- Paulą ir Linetę, ir kaip joms sekasi kabinti sportiškus vyrukus. Paula ir Zakas greitai susiburkuoja, bet niekšas nenori įsipareigot ir to neslepia, ką gi, gerai. Pasigrožime stačiais papais ir apvaliomis šiknomis. Kam filme reikėjo demonstruoti tiek nuogybes, prasmės neužčiuopiau, boobs wasted :D Linetės namai, o dievuliau, jei norėjosi ją smerkti, paskui visiškai pateisinau - nenormalu gyvent tokioj lūšnoj, trūks plyš, princas privalo tave ištraukt iš skurdo. Pagrindiniam veikėjui gresia iškristi iš kurso; užsispyręs kaip ožys, jis turės suprasti, kad būdamas emociškai šaltas šūdo gabalas, gaus sau smirdėti vienas niekam neįdomus.
2024 m. spalio 15 d., antradienis
The Guest (2014)
Retai atkreipiu dėmesį į muziką, o čia labai įstrigo takelis, ypač finale, aukšto lygio šūlės (!) Helloweeno labirinte, pažadėjau vėliau pasiieškoti atlikėjų. Šeima, gedinti Irake žuvusio sūnaus, sulaukia netikėto velionio comrade vizito. Vyriškis tinkamai suspaudo manipuliacijos mygtukus ir apsistoja jų namuose. Pradeda sektis šeimynai- vyras gauna paaukštinimą, apie kurį seniai svajojo, žertva sūnus atsiteisia mokyklos peštukams. Tik duktė turi įtarimų, kad svečias nėra tas, kuo dedasi; nors pamačius jį be marškinėlių, vos gaudo kvapą :D Dan Stevens spinduliuoja elektrifikuojančią creepy energiją, mėlynos akys varsto kaip smaigai, bet patrauklus nelabasis. Labiausiai jam prijaučia mamelė, bet tikrai ne dėl gedinčiosios sentimentų. Būtų atvaręs koks aknės pakirstas krateriuotas spuogažmogis, greitai durys būtų parodytos,- čia menopauzinės ugnys dar ne viską išdegino XD Vien dėl minėtos Dan'o charizmos, šiaip visiškai vidutinis filmiūkštis su fantastišku siužetu, iškovoja mano simpatijas. Tiesa, čia dar matome jauną Maiką Monroe, besirengiančią kaip prostitutė, bet taupančią koledžui, tas garderobo ir gyvenimo tikslų neatitikimas buvo fun!
2024 m. spalio 9 d., trečiadienis
The Long Goodbye (1973)
Galėtų tarnauti kaip cigarečių reklama, jei dar būtų leidžiama; juk pamažu cigaretes lauk stumia veipai, icos'ai ir kitos modernios nesąmonės. Kas gali būti geriau už sodrų, plaučius deginantį dūmą, kuris įsikniaubia tau į drabužius kaip bamblys?! Privatus seklys Marlou peša kiekvienam kadre, vos baigia vieną, jau prisidega kitą. Jis įtraukiamas į painią žmogžudystės- savižudybės ir dingusių pinigų bylą. Nekaltas draugo pavežėjimas kitą dieną sprogsta chaosu. Marlou kailį skalbia policija ir mafiozai,- bet Marlou ne žioplys, lengvai neįbauginsi, atsikalbinėja kaip naglas pacukas :) Galiausiai asmeninės ambicijos- juk detektyvas visgi- priverčia aiškintis pačiam, kas ir kaip. Pats procesas man liko neaiškus, iš kokių užuominų ten perprato viską, bet nufilmuota ypatingai. Scena su mafiozo meiluže tiesiog pritrenkė, nesitikėjau, arba vieta, kur vyrų grupė masiškai nusirengia. Labai neįprastas elgesys kriminalinei dramai. Apskritai daug laiko eikvojama bereikšmiems pokalbiams pajūrio name- maniau, gal čia bus koks romaniūkštis su simpatiška rašytojo žmonele, bet ne, tiesiog žmonės čilina ir tiek. Dabar 15min pokalbis be dirstelėjimo į mobiliaką, nebeįsivaizduojamas, faktas, skaudžiai krimstelėjęs sąmonę. 70-ųjų Los Andželas, senos, stilingos mašinos, nerūpestingas pajūrio gyvenimas- atmosfera, kurioje norėtum atsidurti akimirksniu.
2024 m. spalio 7 d., pirmadienis
Gone With the Wind (1939)
Susigundžiau pamatyti klasiką kine, nes atvirai- per špyginį kompo ekrano niekada neprisėsčiau. KINFO suteikė galimybę, šoviau bilietą, pirmyn. Ir likau maloniai nustebinta! Tokie seni filmai visiškai ne mano stilius. Galvojau, bus kokia meilė seilė, daug juokingos dramos, pervaidins, trukmė ilgoka, turbūt labai jau stengėsi visą knygą į filmą sukišti. Tada pasirodė JIS- Clarke Gable- ir likau išmesta iš klumpių.. Ta prasme- praėjo 85eri metai nuo filmo pastatymo, o Retas Batleris, net po šiai dienai, sugeba tave, moterie, pažadinti. Netrukdo net šypsnį keliantys jo ūsai, supranti, kad prieš tavo akis- legenda. Kokia laikysena, kokie drabužiai, akys raibo- kostiumai, paltai, marškiniai, dievulėliau. Visos scenos su Gable yra malonumas akiai ir ausiai- šmaikščių pastabų Skarletei negaili, oi negaili. Apskritai filme daug gerų bajeriukų, pagavau save kikenant ne sykį. Mergininkui ir skandalistui Skarletė kelia ypatingą susidomėjimą. Bet mergelė ne iš kelmo spirta, vilionėms nepasiduoda, žiūri vien savo naudos, flirtuoja įsijuosusi, o myli, labai akivaizdžiai, vedusį. Erzinati, bet nuobodžiauti neleidžianti veikėja, jie puikiai vienas kitam tiktų. Žinoma, jeigu veiksmas vyktų sklandžiai, neturėtume 4val istorijos... O įvykiai rutuliojasi aštriu periodu- vyksta pilietinis karas, kadaise turtingi ir įtakingi, per vieną dieną o'Haros lieka pliki basi. Pabaigoje Retas išperka jaunystės šėliones tapęs atsidavusiu tėvu, o štai Scarletė lieka pyzdukė. Ar reikia tikėtis, kad ji, pasitelkusi atkaklumą ir moterišką žavesį bandys gelbėti santuoką? Rytoj bus nauja diena,- lyg ir optimistinis lozungas.
2024 m. spalio 6 d., sekmadienis
Alice Doesn't Live Here Anymore (1974)
Turėjau pamatyti, kas atėmė iš Genos Rowlands "Oskarą" 1974-aisiais; vaidyba man be galo svarbus aspektas filmuose. Ką gi, lieku prie savo- Rowlands buvo vertesnė gauti apdovanojimą, nei Burstyn. Užtat kokio mielumo ši dramedija- našlė Alisa lieka viena su paaugliu sūnumi, be pajamų; nori būti dainininke, o tenka dirbti padavėja. Motinos ir sūnaus santykių dinamika- epicentras; neįprasti, komiški, unikalūs- berniukas turi aiškią nuomonę, yra smalsus, įkyrus ir užknisantis, o geriausia, kad domisi motinos asmeniniu gyvenimu. Kodėl ištekėjai? Kaip man vadinti naująjį tavo draugą? Dažnai grįžtat naktį kartu, reiktų kažkokio vardo. Ar sugulėt? Ne? Tai ką veikiat? Ir taip be galo :D Berniūkštis turėjo gaut "Oskarą". Alisa plėšosi tarp atsakomybės vaikui, savo pačios svajonių, romantinių partnerių,- nėra kada atsikvėpti. Užkandinės darbo užkulisiai- isteriška kolegė, žliumbaila kolegė, cholerikas savininkas, dramos, ašaros, riksmai- Scorsese meistriškai kuria chaosą, nors šeimos dialogai kartais atrodė fragmentiški, kapoti.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)