Penkiolikmetės Mijos gyvenimą drebina hormonai ir chaosas šeimoje; nuolatiniai vakarėliai, besikeičiantys motinos draugužiai ir šaltoki santykiai: "atsiknisk, kale" vietoj "mylima dukra". Mergiotė mėgsta šokti ir veltis į nemalonumus su bendraamžiais, siautulinga prigimtis ir užgniaužta vienatvė sprogsta keiksmažodžiais ir smūgiais. Bet štai motina susiranda visai mielą draugą, kuris parodo Mijai ir seseriai, koks yra normalus šeimyninis gyvenimas- malonus bendravimas, iškylos, palaikymas.. Nenuostabu, kad Mija greit palinksta prie daug vyresnio vyro, kas veda prie..patys žinot ko. Nežinau, ar galima moraliai teisti Michael Fassbender herojų, nėra tipinis niekšas, kurie dažnai šmėžuoja asocialių šeimų gretose ir lytiškai išnaudoja nepilnametes. Mija suvokia, kad savo aplinkoje ji pražus- o geresnis, taikus gyvenimas, kur ją vertins ir mylės- įmanomas.
"When a naked man chases a woman in an alley with a knife and a hard on I figure he isn't out collecting for the red cross."
2017 m. gegužės 30 d., antradienis
Room (2015)
Sunkiai įtikima istorija, auka turėjo išprotėti arba nusižudyti per tiek metų. Tačiau visai neseniai skaityta knyga "Moters smegenys" įkrapina lašelio dydžio argumentą. Pagimdžiuosios moters smegenyse viskas persiverčia, ji nustumiama į antrą planą, svarbiausia- vaiko gerovė. Būtent tai palaiko sveiko proto ribose ir neleidžia peržengti.. 17-metė Joy pagrobiama ir laikoma uždaryta septynerius metus, per kuriuos pagimdo prievartautojo kūdikį. Juodu uždaryta mažam kambarį, kas mažajam Džekui atstoja pasaulį, o visa kita "gyvena" televizoriuje. Kartu gamina valgyti, sportuoja, mokosi skaityti, žaidžia, kepa tortus- fantastiška, kaip galima adaptuotis. Primena Faulzo "Kolekcionierių", tik Miranda vis bandė nesėkmingai pabėgti, o Joy tvirtai laikosi ir tyliai kenčia senojo Bilo pasirodymus lovoje. Tačiau vieną dieną ji nutaria, kad sūnus nusipelno galimybės pamatyti normalų pasaulį, ryžtasi pavojingam planui pabėgti. Toliau seka depresija, potrauminis stresas, sudėtingi santykiai su tėvais- anūkas nėra širdingai pasitinkamas. Man įdomesnė buvo pirmoji filmo dalis, dilgčiojo visos nervų galūnėlės. Įspūdinga, kaip mergina įteigė sau, kad Džekas- tik jos vaikas, prievartautoją absoliučiai eliminuodama savo sąmonėje.
2017 m. gegužės 22 d., pirmadienis
Hearts in Atlantis (2001)
Vienas tų filmų, kur svarbu ne turinys, o pats atlikimas. Neįvyksta nieko ypatinga- matome vienišo berniuko vasarą, per kurią yra priverstas suaugti; užtat koks talentingas aktorius Anton Yelchin, amžiną jam atilsį. Filmą nušviečia nerūpestinga vaikystės aura, kai beviltiškai svajoji apie dviratį, bet ištaškai pinigus atrakcionuose, pliuškeniesi su draugais upėje,o karuselėje pirmąkart pabučiuoji mergaitę. Stiveno Kingo to paties pavadinimo romane istorija neapsiriboja vien Bobiu, dar yra Kerol ir Salas, bet tuomet filmas užtruktų apie 4val, kas būtų komercinė savižudybė. Berniuko motina ištisai dirba, iki ko ji galų gale "prisidirba", na, gailesčio nejutau. Netikėtai atsiranda nuomininkas, senyvo amžiaus nepažįstamasis, Tedas Brautiganas, laimei, ne koks iškrypėlis, nes motiniški instinktai išsivadėję suknelių pirkimo ir špakliaus siautuly. Užsimezga netipiška draugystė. Tedo ieško paslaptingi, nedori žmonės, skaitantys mintis, todėl jam reikia slėptis- daugiau mistinių elementų nėra, siužetas supaprastintas. Mėginau įsivaizduot kitą aktorių vietoj Anthony Hopkins, nepavyko, hipnotizuojanti maniera būdinga tiktai jam.
2017 m. gegužės 1 d., pirmadienis
Apt Pupil (1998)
Smagu matyti kokybišką mylimo rašytojo knygos ekranizaciją, nes varge, kiek šūdo yra pridirbta. Nesiginčiju, atkurti Styveno kuriamą suspens'ą, seksualines vibracijas, įtampą, o galiausiai- priverst apsišikt iš siaubo- kietas riešutėlis. 2017-aisiais pasirodys daugybė jo istorijų kine; lauksiu nekantraudama, bet stebuklų nesitikiu. O kol kas- apie Gabų mokinį.. Paauglys Todas identifikuoja karo nusikaltėlį nacį, dabar sukriošusį senioką, ir prasimano pramogą. Ima šokdint auką, šantažuot, kad įduos, grąžos kaulydamas baisybių istorijų- apie koncentracijos stovyklas, dujų kameras. ir pan. Greitai pažintis turi pasekmių,- senis parodo esąs ne iš kelmo spirtas. Psichologiniai manevrai verčia oda bėgioti skruzdėlytes- talentingojo Ian McKellen dėka, kaip jis tą snarglį apsuka aplink pirštą, che che. Vieta, kur jis priverstas žygiuoja vietoje, o paskui Heil Hitler,- privertė krūptelėti, adekvatu kraujo bangai Švytėjime. Po filmo pagalvojau, kad nuskriaustų istorija neturi. Paauglys gavo gerą pamoką, kaip siekti užsibrėžtų tikslų, Shwimmerio "užvartymas" - kaip antras egzaminas, kurį išlaiko aukščiausiu balu.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)